Pregled nogometnega dogajanja: Veliki slovenski derbi pripadel Mariboru

Triglav zmagal v Celju, poraženi Domžalčani , Maribor zmagal v Ljubljani

Celje, Nova Gorica  –  Konec tedna so nogometaši v prvi slovenski nogometni ligi Telekom odigrali tekme 5. kroga. V soboto sta bili odigrani dve tekmi in tri nato še v nedeljo.

Sobotni razpored se je začel s tekmo v Celju, kjer so nogometaši domačega Celja na nogometnem igrišču štadiona Arena Z dežele gostili nogometaše kranjskega Triglava, ki so pripravili presenečenje in premagali domačine s 1:3. Celjani so bili v prvem polčasu boljši tekmec, imeli nekaj priložnosti, toda pobude niso kronali z zadetkom. Na drugi strani Gorenjci niso niti enkrat resno ogrozili celjskih vrat. So pa zato povedli že na začetku drugega polčasa, ko se je med strelce vpisal Luka Majcen, potem ko se je žoga tudi nekoliko srečno odbila do njega v kazenskem prostoru. Tudi v nadaljevanju so bili gosti z Gorenjske zelo natančni in so znali izkoristiti redke priložnost. V 60. minuti so povedli z 2:0, ko je Dickson Afoakwa prišel v kazenski prostor in premagal Metoda Jurharja, na 3:0 pa je povišal Egzon Kryeziu, ki je zadel s strelom z roba kazenskega prostora malce z desne strani. Svoje priložnosti so imeli tudi Celjani, eno lepših v 57. minuti, ko je Ermin Alić v kazenskem prostoru podrl Lupeto, sledila je enajstmetrovka, po strelu Janeza Piška pa se je izkazal vratar Triglava Jalen Arko, ki je obranil strel v svojo levo stran. V 75. minuti je lepo priložnost zapravil še Jure Travner, ko je z dobrih desetih metrov zadel prečko, končni izid pa je v 81. minuti postavil Tadej Vidmajer z bele točke, potem ko je Drilon Kryeziu storil prekršek nad Lupeto. Izpostaviti velja še mojstrsko ubranjeno najstrožjo kazen Jalna Arka, ki je pri izidu 0:1 preprečil izenačenje, vseeno pa je mladi vratar kasneje klonil po še drugi najstrožji kazni. To ni spremenilo bistva, bordo-beli se iz Celja vračajo s polnim plenom, prvo zmago v novi sezoni in še naprej veljavnim dejstvom, da ostajajo nepremagani na gostovanjih.

Izbranci trenerja Mirana Srebrniča so se po visokem porazu v prejšnjem krogu v Mariboru hitro pobrali in na kolena spravili še enega težkega tekmeca. Domžale so si priigrale številne priložnosti, a je zatajila realizacija, vmes je bilo še nekaj smole, na drugi strani pa so imeli tudi Novogoričani kar nekaj priložnosti, izkoristili pa so eno  enajstmetrovko za zmago z 1:0.

Ostali rezultati 5.kroga:

• Aluminij : Rudar 3:0,
  • Mura : Korško 0:1 in
  • Olimpija : Maribor 0:3.

Na lestvici odo Maribor s 13 točkami, Domžale so tretje z 9 točkami, Triglav pa je osmi s petimi točkami. V naslednjem 6. krogu bodo Kranjčani gostovali v soboto ob 20.00 uri v Krškem, Domžale pa bodo v nedeljo ob 18.15 uri na nogometnem igrišču športnega centra Domžale gostile ljubljansko Olimpijo.

Drugoligaši so konec tedna odigrali tekme 3. kroga. Strelci so bili zelo razpoloženi in so na osmih tekmah dosegli kar 30 zadetkov, največ jih je bilo doseženih na tekmi v Rogaški in secer osem, a žal v golu domačinov kar sedem. Nogometaši Roltek Doba so na domačem igrišču proti nogometašem iz Beltincev vodili do 86 minute 2:0, a so v sami končnici popustili in dovolili da je točka pripadla tudi nogometašem Beltincev, na koncu bilo 2:2. Nogometaši Kalcer Radomelj so gostovali v Ljubljani pri nogometaših Ilirije 1911. Povedli so Radomljani, nogometaši Ilirije 1911 pa so izenačili na končnih 1:1 v 69 minuti. Vodi Drava Dakinda Ptuj z 9 točkami. Roltek Dob je s petimi točkami šesti, Kalcer Radomlje pa so z dvema točkama enajsti.

Tekme 1. kroga pa so konec tedna odigrali nogometaši v tretji slovenski nogometni ligi center. Že v petek so morali nogometaši Tinex Šenčurja priznati premoč nogometašev Arne Tabor 69, ki so na nogometnem igrišču športnega parka Šenčur slavili z 0:1. Ostale štiri tekme so nogometaši odigrali v soboto. Dve tekmi sta se končali neodločeno, Zarorje : Komenda s 1:1 in Bled Hirter : Ivančna Gorica 0:0. Tekma Žiri : Sava Kranj se je končala s zmago nogometašev Save Kranj z 1:5, Nogometaši Brinja Grosuplje pa so s 2:0 premagali nogometaše Svobode Ljubljana.