1.SNL Telekom NK Triglav slavil v Domžalah

Hokej

Danes bodo hokejisti odigrali dve tekmi državnega članskega prvenstva.

Ob 19ih se bo v dvorani Podmežakla začela tekma med hokejisti HDD SIJ Acroni Jesenice in hokejisti HK Slavije Junior, ob 20ih pa se bo začela tekma v hali Tivoli med hokejisti HK SŽ Olimpija in HDK Mariborom.

Nogomet

Domžale –  Nogometaši v prvi slovenski nogometni ligi Telekom so konec tedna odigrali tekme 8.kroga. Tri tekme so odigrali v soboto in nato dve še v nedeljo. V soboto so bili doseženi naslednji rezultati: Aluminij : Gorica 0:0, Rudar : Celje 0:1 in Krško : Maribor 0:2. Nedeljski program se je začel s tekmo v Murski Soboti, kjer so gostovali nogometaši Ljubljanske Olimpije in nogometaše Mure premagali s 0:2. Zaključek je bil v Domžalah kjer so gostovali nogometaši kranjskega Triglava in pripravili enkratno presenečenje, ko so s 1:2 premagali favorizirane nogometaše Domžal. Kranjčani so povedli že v 25 minuti, ko je zadetek dosegel Marko Gajič, ki je po strelu Gašperja Udoviča preusmeril let žoge, ki je končala za hrbtom vratarja Domžal Ajdina Mulaliča. V nadaljevanju so domačini poskušali vse, da bi izenačili, priložnosti pa je imel tudi Triglav. Vse do 89. minute se rezultat ni menjal. Po kotu pa je z glavo izenačil Tilen Klemenčič, nekdanji igralec kranjskega Triglava, a veselje v domačem taboru se še ni poleglo, ko je Tilen Mlakar preigral prav strelca za izenačenje Tilna Klemenčiča in neubranljivo streljal pod prečko za novo vodstvo in zmago. »Verjel se v to da lahko zmagamo, kar smo tudi storili. Vse čestitke fantom za borbenost iz zalaganje na tekmi.« je bil po tekmi kratek trener Kranjčanov Dejan Dončič. Pogled na lestvico je sedaj kar dober. Vodi Maribor s 20 točkami, Olimpija je druga s 14 točkami, Domžale so pete s 10 točkami, Triglav pa je sedmi z 9 točkami. V naslednjem 9.krogu bodo Kranjčani v nedeljo 23. gostili na nogometnem igrišču v športnem centru Kranja nogometaše velenjskega Rudarja, nogometaši Domžal pa bodo v soboto gostovali v Mariboru.