Vlada želi zmanjšati denar, kateri je namenjen za občine, ali jim bo uspelo? Koliko želijo odvzeti občinam?

Slika: nova24tv.si

V četrtek smo lahko spremljali kako je Državni svet izglasoval VETO na zavrnitev vlade o dvigu povprečnin.

Kot smo že seznanjeni želijo stranke koalicije LMŠ, SMC, DeSUS, SAB, SD s pomočjo opozicijske Jelinčičeve SNS zmanjšati denar namenjen občinam zato so glasovali proti višjim povprečninam namenjenim slovenskim občinam.

Preden pa se je njihova želja uresničila je državni svet izglasoval VETO. Tako bo v ponedeljek ponovno glasovanje o povprečninah. Stranka SDS s podporo NSI in Levice želijo da se vrtci nebi dražili, da bi lahko denar namenili tudi za infrastrukturo, ceste in ostale pomembne stvari za katere skrbi občina.

Koliko bi Gorenjski odvzeli skupaj in po občinah:

Predlog koalicije je odvzeti Gorenjski skupaj za leto 2020 14.336.418,00 EUR za leto 2021 pa 16.416.217,00 EUR.

S tem bi vsakemu občanu in občanki občin odvzeli 69,69 eur v letu 2020, v letu 2021 pa bi vsakemu odvzeli 79,80 evra.

Zmanjšan denar po občinah:

OBČINAOdvzeto 2020Odvzeto 2021
Bled546.788626.111
Bohinj356.673408.416
Cerklje na Gorenjskem537.449615.418
Gorenja vas – Poljane526.856603.288
Gorje191.717219.53
Jesenice1.475.1981.689.206
Jezersko44.25350.673
Kranj3.952.4684.525.857
Kranjska Gora362.806415.439
Naklo376.465431.08
Preddvor257.644295.021
Radovljica1.327.8041.520.429
Šenčur610.206698.729
Škofja Loka1.617.9231.852.637
Tržič1.037.2661.187.743
Železniki466.853534.58
Žiri342.526392.217
Žirovnica305.521349.843

 

Kako se bodo odločili pa bomo izvedeli v ponedeljek in o tem seveda poročali.