Volilna vročica se počasi stopnjuje, saj bomo že konec naslednjega tedna volili nove predstavnike v Državni zbor. V zadnjem času lahko spremljamo mnogo soočenj, na katerih lahko s strani predstavnikov KUL-a slišimo, da bodo po volitvah sodelovali in Slovenijo spremenili na boljše. Ko človek razmisli, kakšno težo to ima, se lahko spomnimo, da so se še pred dobrima dvema letoma na smrt skregali, ker enostavno niso bili kompatibilni, saj niso zasledovali skupnega cilja, ki bi vsem politikom moral biti enote – delati dobro za Slovenijo.
Prav tako nas lahko skrbijo obljube, kaj bodo vase spremenili, saj Slovenija v tem trenutku dosega rekordne rezultate praktično na vseh področjih, kar torej priča, da je politika tretje Janševe vlade učinkovita in pravilna, zato jo je potrebno nadaljevati.
Na enem izmed soočenj sta mnenji predstavila predsednik SDS Janeza Janše in predsednik prevzete stranke, ki se je v nadaljevanju preimenovala v Gibanje svoboda, Robert Golob. Tema so bili ukrepi za omilitev posledic dviga cen energentov in stroškov hrane. Medtem ko je predsednik vlade in Slovenske demokratske stranke argumentirano in z dejstvi predstavil konkretne rezultate, saj smo v Sloveniji podražitve uspešno omejili, v mesecu marcu smo imeli deflacijo cen, je Robert Golob Slovencem napovedal omejitev porabe mesa, še hujše ukrepe pa bo pod njegovim vodstvom deležno slovensko gospodarstvo in vsi, ki ustvarjajo in živijo od dela svojih rok. Napovedal je, da bo, če bo on vodja naslednje vlade, bo glede energentov poskrbel za državljane, gospodarstvu pa je napovedal, da če bo želelo še delati, se bo moralo prilagoditi, kakor ve in zna. Ta napoved nas lahko vse močno skrbi, saj je to praktično vojna napoved gospodarstvu, ki je hrbtenica države in kot tak glavni faktor blaginje v državi. Dejstvo je, če gospodarstvo prepustimo na milost in nemilost zaostrenim razmeram, ki nedvomno prihajajo, ne bo niti sredstev, s katerimi bi Robert Golob pomagal socialno šibkim.
Da je ta politika oziroma vizija skregana z zdravim razumom lahko vidimo na podlagi rezultatov vlade Janeza Janše, ki je v času najhujše zdravstvene krize, izbrala ravno nasprotno smer. Zaradi zdravstvene krize po celem svetu je pričelo trpeti tudi gospodarstvo, saj so se hipoma pretrgale dobavne verige, zaprle meje, omejila se zasebna potrošnja, zato je vlada Janeza Janše sprejela ukrepe v desetih proti koronskih zakonih, s katerimi je ohranila delujoče gospodarstvo in zaščitilo delovna mesta, zato pa namenila kar 2.3 milijarde evrov. Ta odločitev se je izkazala za pravilno, saj ima Slovenija danes najvišjo gospodarsko rast v OECD, dosegamo rekordno zaposlenost in imamo rekordno nizko brezposelnost, saj danes delavcev dejansko primanjkuje, s tem pa ko ima gospodarstvo možnost delati, uspešno znižujemo zadolženost naše države.