Rezultati raziskav javnega mnenja, ki jo je za Nova24TV med 6. aprilom in 8. aprilom 2022 izvedla agencija Parsifal, kažejo, da bi glede na odzive opredeljenih volivcev volilni prag prestopilo šest političnih strank. Med opredeljenimi bi stranke prejele sledeče odstotke glasov: SDS (29,4 %), Svoboda (28,1 %), SD (10,8 %), NSi (5,2 %), Povežimo Slovenijo (4 %) in Levica ( 4%).
Pred parlamentom pa bi ostale sledeče stranke: LMŠ (3,9 %), Resni.ca (3,6 %), SAB (3,1 %), Naša dežela (2,2 %), Pirati (1,3 %), DeSUS (1,3 %), SNS (1,1 %), Vesna (1,0 %) in Naša prihodnost – Dobra država (0,9 %).
Še pred kakšnim mesecem LMŠ-ju in stranki SAB ni kazalo tako slabo z vidika uvrstitve v državni zbor. In sedaj, ko je podpora Gibanju Svoboda zrastlo, se je začelo postavljati resno vprašanje, ali se bosta te dve stranki uvrstili v DZ. Nekaj obratnega pa se dogaja na drugi strani političnega spektra – ko je podpora SDS malce upadla, smo lahko opazili, da se je malce pričela dvigati njegovim potencialnim zaveznikom kot so Povežimo Slovenijo, NSi in Naša dežela. Res pa je, da so vse te stranke tako blizu volilnega praga, da je težko napovedati, kaj dejansko se bo zgodilo. Kot je napovedal solastnik podjetja Parsifal dr. Borut Rončević, je s prispodobo uteži mogoče pojasniti, da so volivci obeh polov na nek način zaklenjeni, in da je del neopredeljenih, za katerega tekmujejo, in ki bo najverjetneje odločil končno zmago na volitvah, precej majhen. Verjetno je tudi, da bo majhen odstotek volivcev pripeljal do velikih razlik v državnem zboru, je za spletni portal Nova24TV še povedal dr. Rončevič.