Po zadnjih podatkih policije, gasilcem na območju nad naseljem Potoče še ni uspelo pogasiti gozdnega požara. Požar poleg več kot sto gasilcev pomagajo gasiti helikopterji slovenske vojske, ki vodo zajemajo iz jezera Črnava, zato je pri gibanju v okolici jezera potrebna posebna pozornost. Angažirano je bilo tudi hrvaško letalo, ki bi vodo zajemalo iz Bohinjskega jezera, zato je tudi tam potrebna previdnost in policisti opozarjajo, da naj se ljudje ne podajajo na jezero. Kot pravijo policisti Policijske uprave Kranj, po prvih preiskavah požara kaže, da je zagorelo na spodnjem delu pobočja nad krajem Potoče, ogenj pa se je od tam razširil navzgor in na strani.
Dopoldne je bila novinarska konferenca, na kateri so predstavili potek gašenja. Vodja intervencije Andraž Šifrer iz Gasilsko reševalna služba Kranj je poudaril, da gre za največji požar v naravi letos na Gorenjskem. Gasilska intervencija, v kateri sodeluje tudi Slovenska vojska s helikopterji, poteka neprekinjeno od včeraj od 16. ure naprej. Včeraj je gasilo 250 gasilcev, ponoči in danes pa preko sto. Poleg poklicnih gasilcev iz Kranja in Jesenic požar gasi še 50 gasilskih društev, spremljajo jih reševalci nujne medicinske pomoči in gorski reševalci. V intervenciji so bili včeraj poškodovani trije gasilci. Šifrer pa je posebej opozoril, da bo po gašenju zadrževanje na območju do dežja izredno nevarno zaradi zelo visokih temperatur in večjih posledic požara.
Prizadevanja Slovenske vojska pri gašenju požara je predstavil Matija Zupančič, pilot helikopterja. Slovenska vojska je bila letos vključena v gašenje sedmih požarov v naravi, vendar v manjših obsegih. Kot je poudaril, je včeraj gašenje iz zraka izredno oteževal veter, kot ključen element za gašenje z uporabo helikopterja se je izkazalo jezero Črnava, ki omogoča zajem velikih količin vode. Helikopter naenkrat lahko odvrze od 1.100 do 2.400 litrov vode, odvisno od tipa helikopterja.
Občinski štab civilne zaščite občine Preddvor, pod vodstvom župana Roka Robleka zagotavlja logistično oskrbo za interventne službe. Za primer evakuacije stanovalcev Potoč in za počitek gasilcev so zagotovili posebne prostore. Požar povzroča zelo veliko škodo na objektih in v naravi, ki bo več milijonska.
V intervencij je zelo pomembno tudi delo policistov. Ti varujejo mesto intervencije, saj je dostop do območja prepovedan. Kriminalisti so opravili več razgovorov s pričami, ki so javile požar. Policija poziva priče, ki so opazile začetni požar, naj pokličejo na Policijsko postajo Kranj, na telefonsko številko 04/233 64 00.