Gorenjski Operativno komunikacijski center je na številko 113 v zadnjih 24 urah sprejel:
- 10 obvestil o prometnih nesrečah;
- 1 kršitev predpisov o varstvu javnega reda in miru na javnem kraju ter 2 v zasebnem prostoru;
- s področja kriminalitete pa prijave sumov kaznivih dejanj tatvina, vlom in lahka telesna poškodba.
Na javnem kraju so blejski policisti včeraj v enem primeru zasegli manjšo količino prepovedane droge konoplja in vodijo prekrškovni postopek.
Kranjski policisti so včeraj obravnavali nesrečo zaradi padca s strehe. Po podatkih policije ne gre za hujše poškodbe.
Droge
Blejski policisti so včeraj obravnavali nesrečo voznika, ki je prijavil in tudi dejansko trčil v divjad, hitri test na droge pa je pri njem pokazal na prisotnost prepovedane droge konoplja. Vozniku je bil odrejen strokovni pregled in odvzeto vozniško dovoljenje. Tako kot za alkohol tudi za droge velja, da voznik, ki je pod vplivom teh substanc, ne sme niti začeti voziti v prometu.
Nadzor prometa v Kranju
Gorenjski prometni policisti so včeraj popoldan krajši čas nadzirali promet v enem od glavnih križišč v Kranju, na Zlatem polju. Na pobudo občana so kontrolirali vožnjo v rdečo luč in ugotovili štiri take prekrške. V letošnjem letu so prometni policisti na tem mestu sicer
obravnavali že okoli 150 kršitev neupoštevanja semaforja, z nadzori pa bodo še nadaljevali.
Rdeča luč – prepovedana vožnja vozil oziroma hoja pešcev.
Nesreče
Med Kranjem in Polico je kolesar trčil v peško, v Kranju padec kolesarja, na Jezerskem pa trčenje med kolesarjem in voznikom skuterja. V Mavčičah je kolesarka na križišču prevozila stop znak in zapeljala pred osebni avtomobil, v Hrašah pa je padel še voznik skuterja. Vsi so bili telesno poškodovani.
Število prometnih nesreč teh udeležencev (pešci, kolesarji, motoristi) se v primerjavi z vozniki drugih vrst vozil v tem obdobju povečuje. V zadnjih 10 dneh so bili udeleženi v 19-tih prometnih nesrečah, od skupno 23-tih s telesnimi poškodbami v tem obdobju. Zato jih policisti pozivajo, naj bolj pazijo in naj se izogibajo ravnanjem, ki povečujemo možnost nesreč.
Gre predvsem za prilagojeno hitrost, varnostno razdaljo, pravilno vožnjo na križiščih in po
cesti, uporabo kolesarskih stez, čelade, pravilno hojo ter udeležbo v prometu brez vpliva alkohola in drog.
Pri zajemu teh statističnih podatkov gre za ročno štetje prijav prometnih nesreč na interventno številko 113 in ne avtomatično obdelavo.