Hokejisti Jesenic državni prvaki

FB HDD Jesenice

Včeraj je v dvorani Tivoli potekala odločilna tekma za naslov državnih hokejskih prvakov med domačo Olimpijo in HDD Sij Acroni Jesenicami. Začetek tekme ni bil po preveč obetaven za Železarje, saj je Olimpija v peti minuti tekme po strelu Mušiča povedla z 1:0. Drugi šok so doživeli v deveti minuti, ko je Simšič domače popeljal do vodstva z 2:0. Jeseničani so se po začetnem šoku uspeli pobrati in Jezovšek je po podaji Tomaževiča znižal rezultat na 2:1. Po zadetku so Železarji dobili dodaten zagon, vendar jim do konca tretjine izida ni uspelo izenačiti. Zadnja tretjina se je začela zelo dinamično, na igrišču so kraljevali Jeseničani in v 53. minuti po zadetku Tomaževiča izid izenačili. Ekipi sta do konca uprizorili še po nekaj obetavnih akcij, vendar se je redni del tekme končal z rezultatom 2:2. V podaljšku pa je z izjemnim strelom Mašiča padel odločilni zadetek za zmago Železarjev, ki so si tako priborili 36. naslov državnih prvakov. Čestitke fantom!