Kljub zdesetkanemu moštvu nova zmaga

Kranj, 14.02.18 –  Včeraj so hokejisti kranjskega HK Triglava odigrali zaostalo tekmo 6. kroga. Odšli so na gostovanje, kljub temu, da so v mladinsko reprezentanco (U18) dali tri igralce – Jaša Jenko, Maj Tavčar in Nace Vilfan, ter da poškodb še niso sanirali Sebastjan Grošelj, Matevž Ban in Krištof Potočnik. Zaradi službenih obveznosti pa je manjkal tudi kapetan Miha Ahačič, a so kljub temu v ledeni dvorani Zalog z 2:1 (1:0, 0:0, 1:1) premagali hokejiste Playboy Slavije in s tem potrdili, da so najboljši v mednarodni hokejski ligi IHL.

Ne le, da so igrali proti hokejistom Playboy Slavije, morali so se boriti še s sodniki (nekdanji igralci Playboy Slavije), ki so bili naklonjeni domačinom in so se v zadnjih desetih minutah popolnoma izgubili. Prvi zadetek je na podajo Matica Štenklerja dosegel Miha Vilfan v 16. minuti, drugega pa najboljši strelec Triglava Žan Zupan po podaji Urbana Bana v 55.minuti, ko so imeli Kranjčani igralca manj na ledu, kar je bil tudi zadetek za končni izid tekme.

10. HDK Maribor – 9.

V četrtfinalu, ki se bo začel 3.marca, se bodo pomerili: prvi z osmim, drugi s sedmim, tretji s šestim in četrti s petim. Četrtfinale, polfinale in finale se igrajo na dve zmagi.

Jutri bodo na sporedu že tekme 8. ali predzadnjega kroga v tretjem delu. Kranjčani bodo v domači dvorani Zlato polje ob 19.15 gostili hokejiste HK Vojvodine iz Novega Sada, hokejisti HK MK Bled pa odhajajo na gostovanje v Zagreb in bodo tekmo s hokejisti KHL Medveščak začeli ob 14.30 uri.