Bivši igralci Jesenic odličili finale hokejskega pokala in odnesli lovoriko v Ljubljano

Hokej

Dobili smo novega zmagovalca Pokala Slovenije za hokejiste v letu 2018. To se postali hokejisti ljubljanskega HK SŽ Olimpija, ki so sinoči v nabito polni ledeni dvorani Zlato polje v Kranju, premagali aktualne prvake hokejiste HDD SIJ Acroni Jesenice z 2:1.

Ljubljančani so povedli v četrti minuti, ko je zadel David Planko, v štirinajsti minuti pa je z zadetkom izenačil Nik Pem. Konec druge četrtine je bil kot naročen za Ljubljančane, saj je Sašo Rajsar Ljubljančane popeljal v novo vodstvo. V zadnji tretjini so Jeseničani poskušali izenačiti, a jim ni uspelo premagati Žana Usa.

Balinanje

Balinarke v prvi ženski državni ligi so včeraj odigrale tekme 2. kroga. Doseženi so bili naslednji rezultati:

• Kolekrot Idrija : Krim 24:0,
  • Pivka ORO MET : Milja 13:11,
  • Deskle : Šiška 17:7 in
  • Bistrica . Agrochem Hrast 14:10.

Včeraj so tekme 2. kroga odigrali balinarji v prvi državni balinarski ligi vzhod. Dosegli so naslednje rezultate:

• Čirče VAN DEN : Planina Kranj 8:14,
  • Sloga : Velenje Premogovnik 16:6,
  • Tržič AC Žepič : Mengeš Rakoll 14:8 in
  • Center Kranj : Bistrica 15:7.

Balinarji v drugi državni balinarski ligi center so včeraj odigrali tekme 2.kroga. Doseženi so bili naslednji rezultati:

• Budničar : Jesenice 12:10,
  • Loka 1000 : Trata mladi 2:20,
  • Rogovila TELE TV : Brezje 16:6 in Krško : Sodražica 12:10.

Nogomet

Včeraj so nogometaši v drugi slovenski nogometni ligi odigrali še tri tekme. Dosegli pa so naslednje rezultate:

• Ankaran Postojna : Nafta 1903 – 3:1,
  • Fužinar : Rogaška – 1:1 in
  • Brežice Terme Čatež : Vitanest Bilje – 2:1.

Jutri so na sporedu še tri tekme. Ob 16.30 bodo tekmo v Brdin z nogometaši Brda začeli nogometaši Kalcer Radomelj, tekma AŠK Bravo – Roltek Dob pa je prestavljena na 26.september.

Nogometaši v tretji slovenski nogometni ligi center so včeraj odigrali štiri tekme 4.kroga. Rezultati:

• Sava Kranj : Arne Tabor 69 – 1:0,
  • Svoboda Ljubljana : Tinex Šenčur – 4:3,
  • Zagorje : Bled Hirter – 0:0 in
  • Brinje Grosuplje : Žiri – 2:2.

Jutri bo še tekma med Komendo in Ivančno Gorico.

V 2. krogu GNL-člani so še drugič zmagali Škofja Loka, Šobec Lesce in Bohinj. Škofja Loka je premagala Velesovo z 2:0, Leščani so v izdihljajih tekme dosegli dva zadetka v Preddvoru in zmagali s 3:1. Bohinj je po zaostanku 0:1 že v prvem polčasu najprej izenačil, zmagoviti zadetek proti Jesenicam pa je v 70. minuti dosegel Sodja.

Dve tekmi sta se končali z 1:1. Niko Železniki so še drugič remizirali, tokrat doma proti Bitnjam, prvo točko pa je osvojil tudi Polet na gostovanju pri Zarici Kranj.

Tekma Visoko : Britof bo odigrana v sredo, 19.9.2018, saj Visoko danes praznuje 40 let nogometnega udejstvovanja, za kar jim iskreno čestitamo, svoj jubilej pa so obeležili s prijateljsko tekmo proti prvoligašu Triglavu.