Vaterpolo: AVK Triglav si je po kazenskih strelih priboril vodstvo v zmagah z 2:0

Vaterpolo

Kranj – Druga finalna vaterpolska tekma za naslov prvaka tekmovalne sezone 2017 – 2018 med vaterpolisti AVK Triglava in VK Ljubljane Slovana se je zaradi tehničnih težav v pokritem olimpijskem bazenu v športnem centru Kranja namesto v sredo, odigrala v četrtek, zmagali pa so vaterpolisti AVK Triglava, a ne na tako lahek način, kot v prvem srečanju v Ljubljani, saj je bila tekma odločena po streljanju kazenskih strelov. Kranjčani so slavili s 13:11 (1:1, 3:3, 4:2, 1:3) in v zmagah, finale se igra na tri zmage, povedli z 2:0. Tekma je bila zelo izenačena, saj je bil rezultat kar petkrat izenačen. Junaka za drugo zmago sta bila prav gotovo Matic Rahne, ki je dosegel pet zadetkov in Jure Beton, ki je ubranil dva kazenska strela. Kranjčani so z dvema zadetkoma Matica Rahneta sredi druge četrtine vodili za dva (4:2) in nato sredi tretje za tri gole (8:5), a je Ljubljančanom uspel preobrat in so dve minuti pred koncem rednega dela povedli (8:9). Igralca več v vodi je izkoristil Marko Gostič in izsilil streljanje kazenskih strelov. V vrsti AVK Triglava so bili uspešni Benjamin Popovič, Marko Gostič, Aljaž Troppan in Rok Briški, Jure Beton pa je ubranil strel Martina Puša in Tilna Leskovca, zadela pa sta Andraž Verač in David Kecman. V reden delu je Matic Rahne dosegel pet zadetkov, Benjamin Popovič dva po enega pa Luka Sokler in Marko Gostič za AVK Triglav, za VK Ljubljana Slovan pa so po dva zadetka dosegli Sebastjan Novak, Tilen Leskovec. Martin Puš in Martin Stele, enega pa še Andraž Verač. Naslednja tretja morebiti že odločilna tekma, se bo odigrala v soboto na bazenu Kodeljevo v Ljubljani s pričetkom ob 18.00 uri.

Balinanje

Danes bodo balinarji v drugi državni balinarski ligi center odigrali tekme predzadnjega 13. kroga. Vse tekme se bodo začele ob 17.30, srečali pa se bodo Bistrica – Rogovila TELE TV, Polje – Sodražica, Brezje – EIS Budničar in Trata mladi – Svoboda.