Pregled športnega vikenda

Slika: pixabay.com

NOGOMET

V Prvi slovenski nogometni ligi je včeraj edini Gorenjski predstavnik NK Triglav odigral tekmo proti NK Domžalam. Prvi del prvega polčasa je bil dokaj izenačen. Majcen je prvi zadel za Triglav nato pa so Domžale odgovorile in izid izenačile. Prvi polčas se je končal tako z izidoma 1:1. Kmalu po začetku drugega dela pa so z golom Sappinena Domžale povedle vendar le za sedem minut saj je Janković zopet poravnal izid. Po dramatičnih zadnjih minutah tekme, pa je tehtnico na stran Domžal prevesil Vuklišević. Tako so Domžale ugnale Triglav z 2:3 in jim zadale sedmi poraz v sezoni. Po tej tekmi tako Triglav zaseda predzadnje mesto na lestvici.

strelci: za Triglav: Majcen 24′, Janković 57′; za Domžale: Podlogar 34′, Sappinen 50′, Vuklišević 90′

HOKEJ

V soboto se je pričelo se je tekmovanje v Alpski ligi. Jesenice so prvo tekmo začele odločno in suvereno ugnali tekmece iz Linza s kar 0:4. Celotno tekmo so hokejisti Jesenic imeli popolnoma pod nadzorom in priložnosti niso izpustili iz rok. Razmerje v strelih na gol je bilo kar 13:43 v korist Jesenic. Strelci so bili: Urukalo, U.Sodja, Svetina ter Šturm.

V ligi nastopa tudi hokejski klub Olimpija, kateri pa je sezono začel z porazom proti KAC II z razultatom 0:1.