Nogometaši Triglava doma visoko izgubili proti državnim prvakom

Nogometaši v prvi slovenski nogometni ligi Telekom so v soboto in nedeljo odigrali štiri tekme 4,kroga. Potem ko je Olimpija v četrtek pokazala učinkovito predstavo proti HJK Helsinkom v kvalifikacijah za evropsko ligo, se je izbrancem Aleksandra Linte odprlo tudi v domačem prvenstvu, kjer so do te tekme zbrali vsega dve točki. Tokrat pa so bili precej boljši tekmec od Triglava, ki ostaja brez zmage in pri dveh točkah na predzadnjem mestu. Ljubljanski nogometaši so v prvem polčasu obračuna v Kranju prevladovali tako v posesti žoge kot v številu poskusov, tako da so povsem zasluženo zmagali. Do vodilnega zadetka so prišli v 28. minuti, ko je najprej Tomislav Tomić z leve strani podal do Abassa Issaha, ta je žogo odpeljal na levo stran kazenskega prostora in od tam podal v sredino, kjer je bil Stefan Savić hitrejši od svojega čuvaja Tilna Mlakarja in iz bližine zadel.  Dino Štiglec v 55. minuti. Približno 35 metrov od gola Triglava je dobil žogo stekel proti kazenskemu prostoru, oddal žogo do Issaha, tam mu jo je vrnil, nato pa je bočni branilec malce z leve premagal še Curanovića za 2:0. V 59. minuti je znova Issah stekel proti vratom domačih, a Olimpijin napadalec na koncu ni bil dovolj spreten. V 66. minuti so po dolgem času nase opozorili tudi pri Triglavu, s prostega strela z več kot 20 metrov je sprožil David Tijanić, a žogo poslal dober meter mimo gola, tako kot novinec Dickson Afoakwa v 68. minuti, ko je sprožil z roba kazenskega prostora. Vsega minuto zatem je Savić prodrl po desni strani, podal v sredino kazenskega prostora, kamor je pritekel Asmir Suljić in brez težav povišal na 3:0. V 87. minuti pa so Ljubljančani le še potrdili zmago. Znova je bil v vlogi podajalca Savić, ki je poslal žogo na desno stran kazenskega prostora do Kingsleyja Boatenga, ta pa je z diagonalnim strelom po tleh zadel za končnih 4:0.

Nogometaši v prvi slovenski nogometni ligi Telekom so v soboto in nedeljo odigrali štiri tekme 4.kroga, dosegli pa so naslednje rezultate:

• Krško : Celje 1:1,
  • Triglav : Olimpija 0:4,
  • Maribor : Gorica 5:0 in
  • Domžale : Aluminij 3:1.

Danes bodo nogometaši Rudarja in Mure tekmo v Velenju začeli ob 18. uri.

Tekme 2. kroga pa so v soboto in nedeljo odigrali nogometaši v drugi slovenski nogometni ligi. Predstavnika v ligi iz Gorenjske sta dosegla naslednja rezultata:

• Kalcer Radomlje : Krka 1:1 in
  • Brda : Roltek Dob 1:1.