Nogomet: Slovenski pokal

Nogomet

Slovenski klubi so včeraj odigrali tekme v Pokalu Slovenije. Odigranih je bilo enajst tekem 1.kroga, saj se bo tekma Bravo – Rudar Velenje odigrala danes.

Nogometaši Triglava so gostovali v Brežicah pri nogometaših Brežice Terme Čatež in zmagali z 2:1. Zadetek za vodstvo 2:0 je dosegel Anis Jašaragič, prvega pa so si za vodstvo Triglava z 1:0 zabili domačini sami. Kranjčani so srečanje končali z devetimi igralci, saj sta morala zaradi dveh prejetih rumenih kartonov predčasno na tuširanje oditi Tilen Mlakar v 58. minuti , v 85. minuti pa še Žan Rogelj.

Na Bledu se je tekma Bled Hirter – Celje končala sz zmago Celjanov z 1:3. Edini zadetek za Bled Hirter je dosegel Ladislav Stanko v 65. minuti iz kazenskega strela.

Tinex Šenčur se je dobro upirat nogometašem Nafte 1903, ter klonil v 93. minuti, ko se je pričakovalo izvajanje kazenskih strelov.

Visoko zmago, s kar 0:10 pa so tekmo končali proti nogometašem S. Rojko Dobrovce nogometaši Kalcer Radomlje. Žan Nikolič, Matic Ahačič in Grega Marinšek so dosegli po dva zadetka, po enega pa David Stariha Leban, Grega Marinšek, Anže Pišek in Lan Gojak.