Nedeljski športni pregled

Balinanje

Včeraj so balinarji v super balinarki ligi odigrali tekme 11. kroga. Balinarji Trate, kot edini predstavni Gorenjske so na svojem balinišču na Trati z 18:8 premagali balinarje AIKEA Portorož.

Hokej

Hokejisti v mednarodni hokejski ligi IHL so včeraj odigrali tekme 8. ali predzadnjega kroga v tretjem delu ligaškega dela. Vodilno moštvo HK Triglav je v ledeni dvorani Zlato polje s 6:0 premagal hokejiste HK Vojvodine iz Novega Sada.

Košarka

Danes ob 16.30 se bo v hali Tivoli v Ljubljani začela finalna tekma pokala Spar za košarkarje. V finalu se bodo pomerili košarkarji Šenčur Gorenjska gradbena družba in košarkarji Sixt Primorska.
Košarkarji v drugi slovenski košarkarski ligi so včeraj odigrali tekme 22. kroga. Doseženi so bili naslednji rezultati:

• LTH Castings : Parklji – 80:78,
  • ECE Triglav : Mesarija Prung Sežana – 52:80 in
  • Binox Medvode : Portorož – 69:89.

Nogomet

Nogometaši kranjskega NK Triglava so včeraj na pripravah v Umagu odigrali še eno pripravljalno tekmo. B moštvo Osijeka so po enakovrednem prvem polčasu in boljšem drugem v katerem so si pripravili nekaj priložnosti in eno tudi izkoristili, zmagali z 1:0.
Edini zadetek je v 75 minuti dosegel Tom Žurga. NK Triglav Kranj je člansko ekipo okrepil z mladim napadalnim vezistom Dejanom Vokičem. 21-letni igralec, ki sicer prihaja iz Bohinja, se v Kranj seli iz vrst aktualnih državnih prvakov iz Maribora, kjer je preživel nekaj zadnjih
sezon, in z vijoličastimi osvojil tudi nekaj prestižnih lovorik.

Odbojka

Včeraj so bili aktivni odbojkarji in odbojkarice in dosegli naslednje rezultate:

• Triglav Kranj : Olimpija Ljubljana – 0:3 in
    • ŽOK Triglav Kranj : Luka Koper mlade – 3:0.

Rokomet

Včerajšnja rokometna tekma 14.kroga v 2. rokometni ligi med rokometaši RD Alples Železniki in RK Cerklje se je v športni dvorani v Železnikih končala z rezultatom 22:26 v korist rokometašev RK Cerklje.

Vaterpolo

Vaterpolisti v članskem državnem prvenstvu so včeraj odigrali tekme 7.kroga. Koper 1985 je premagal VD Kamnik z 19:9 , AVK Triglav pa je moral priznati premoč vaterpolistov AVK Branik, ki so zmagali z 9:10.