DP člani: HK Triglav zmagal na Jesenicah

Hokej

V nedeljo so mladinci v hokejisti mednarodni ligi IHL za mladince, ki šteje tudi za državno prvenstvo, odigrali tekme 13. kroga.

Kranjčani so gostovali pri hokejistih Team Zagreb v Zagrebu in domačine, kljub temu
da so igrali brez trojice najboljših standardnih igralcev, premagali s 5:0.

Tekma na Jesenicah med hokejisti HD Mladi Jesenice in HK MK Bled pa se je končala s zmago Jeseničanov s 5:2.

Z 32 osvojenimi točkami vodijo HD Mladi Jesenice, HK Triglav na drugem mestu jih ima
30, HK MK Bled na četrtem mestu pa je zbral 18 točk.

Sinočnje hokejska tekma državnega prvenstva, med hokejisti HDD SIJ Acroni Jesenice in kranjskega HK Triglav, se je v športni dvorani Podmežakla končala z zmago hokejistov kranjskega Triglava, ki so slavili z 2:1.

Povedli so sicer domačini v 13. minut, ko je zadel David Planko. Kranjčani so izenačili v 28 minuti s prekrasnim zadetkom Žana Zupana. Ko se je že mislilo, da bomo priča podaljšku ali kazenskim strelom, pa je iz modre črte, z močnim in natančnim strelom, zadel Luka
Logar za zmago z 1:2.

Vaterpolo

V nedeljo so vaterpolisti VK Ljubljane Slovana in AVD Kokre v Ljubljani odigrali prvo tekmo za končno tretje mesto v državnem prvenstvu. Tekma se je končala z rezultatom 12:6 v korist vaterpolistov VK Ljubljana Slovan. Povratna tekma se bo odigrala v Kranju v nedeljo.